Tenká hranice mezi úspěchem a průměrem

penizeVelká většina z vás, kteří budete číst tento článek, je neúspěšná a v životě ničeho nedosáhnete. To je prostě fakt, který je nezpochybnitelný.

Všichni jsme bohužel od dětství takto programování a v dospělosti už málokdo z vás, najde sílu změnit svůj nicotný život.

Abyste si nemysleli, že tento článek je o penězích nebo majetku, tak není. Úspěch může být cokoliv, ale určitě ne to, jak žije 95% obyvatel české republiky.

Co je tedy úspěch a má cenu se o něj snažit?

Jsou úspěšné matky a úspěšní otcové, kteří si dali za cíl správnou výchovu svých dětí. Jsou úspěšní instalatéři, malíři nebo třeba pekaři, ale na těchto lidech hned na první pohled poznáte, že to jsou jiní lidé, než všichni ostatní.  Z těchto lidí něco „vyzařuje“. Jsou usměvavý, přátelští, ale umí být i tvrdohlaví a nepříjemní. Co tedy mají jinak? Řeknu vám to. Neřeší věci, které nemohou naprosto ovlivnit a řeší věci, které ovlivnit mohou.

Zdá se vám to jednoduché a říkáte si, že to přece děláte také? Neděláte!!! Úspěšný člověk nikdy nebude řešit životy ostatních lidí, kteří ho nikterak neovlivňují. A už vůbec to nebude řešit na sociálních sítích, vy ano.

Jen se podívejte na svou Facebook zeď. Kolikrát jste řešili, že je už „zase pondělí“, kolikrát jste lajkovali debilní rasistické fotky nebo texty na Cikány? Kolikrát jste se rozčilovali nad složenkou na 35.000kč jako sociální dávky pro nějakou Cikánku? (30 minut mi trvá vytvořit takovou složenku ve Photoshopu na kohokoliv z vás). Kolikrát jste řešili, že by si ostatní měli zamést před vlastním prahem? Takto bych mohl pokračovat dál a dál. Viděli jste, že by tyhle nesmysly řešil úspěšný člověk? Já ne.

A pokud ano, tak se to řeší konkrétními kroky a činy, ne debilním kecáním a pomlouváním na Facebooku a jiných sítích. Štve vás něco? Změňte to. Štvou vás sociální dávky pro Romy? Kolik je romských politiků, kolik těchto romských politiků hlasovalo pro sociální dávky? Žádný? Štve vás něco, tak to změňte, pak budete úspěšní. Přestaňte kecat a začněte něco dělat!

Že nemáte čas? Musíte chodit do práce, starat se o děti atd. atd.? Bla bla bla, tohle jsou výmluvy všech neúspěšných lidí. Neschopný vysvětluje a obhajuje se.

Pootočte svou mysl. Místo ohromného počtu výmluv PROČ něco nejde, najděte stejné množství argumentů, jak a proč to půjde a udělejte to! Malá změna myšlení vás osvobodí a najednou se začnou dít věci. Bude si myslet, že jste v pohádce. Najednou vám vše půjde samo a už nikdy nebudete řešit nesmyly a předsudky. Pohlédněte na svět jinýma, novýma očima. Hlavně ty oči otevřete!

Přestaňte přežívat a začněte žít. Život je hodně krátký na to, abych se celý život stresoval, že už zase bude to posrané pondělí. Já pondělí miluji, miluji každý den, který mohu být na tomto světě. Otevřete oči a uvidíte zázraky, zázraky obyčejného života.

Přestaňte řešit druhé a nadávat na svět. Musíte si uvědomit, jaké štěstí máte, že jste se narodili do světa, kde je k dispozici jídlo, tekoucí voda – dokonce i teplá. Každý den projevujte vděčnost, za svět bez války, beze strachu a hladu. Každý člověk, který nadává a plive na svět, si musí uvědomit, že se má mnohem lépe než středověký král nebo egyptský faraon.

Začněte tím, že změníte svůj pohled na svět. I tak se stanete úspěšnými. Ale pozor na velký klam této doby. Nesnažte se být úspěšnými před druhými lidmi. Buďte úspěšní sami před sebou. Vnitřní pocit vám napoví, zda lžete sami sobě nebo ne. Až budete úspěšní, poznáte to. Nemluvím o penězích ani majetku. Tyto sekundární znaky úspěchu totiž přijdou sami, pokud budete chtít.

Změňte své myšlení a zažijte neskutečnou svobodu, je to opojný pocit štěstí.

Kostas Sideras – ať žije Svoboda

Automobily za 1/3 cenyDražby aut

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *