Srovnejte si nabídky půjček

Pokud jste se rozhodli vyřídit si půjčku nebo spotřebitelský úvěr, měli byste si nabídky jednotlivých společnosti důkladně prostudovat.

Mnohdy však není jednoduché se v nabídkách firem, poskytující půjčky nebo úvěry, vyznat. Zjistit tak na kolik Vás půjčení peněz vyjde je mnohdy nadlidský výkon. Podle našich průzkumu, nedostávají budoucí klienti, dostatek informací k posouzení výhodnosti půjčky nebo úvěrů.

Žádali jsme o poskytnutí informací k půjčce 100.000Kč u několika bankovních i nebankovních společností. O informace jsme požádali emailem, bohužel bez úspěchu. Nutno ale říct, že například Raiffeisenbank, Komerční banka, Česká spořitelna a mnohé další, mají na svých webových stránkách úvěrové kalkulačky.

Pokud tedy zadáte do těchto kalkulaček vyžadována data, spočítají vám orientační úrokovou sazbu i RPSN. Velkou opatrnost, ale vynakládejte při sepisování jakýchkoliv smluv o půjčce nebo úvěru. Vždy před podpisem smlouvy chtějte vědět kolik peněz budete muset přeplatit dohromady na úrocích, poplatcích za vyřízení i poplatcích například za vedení úvěrového účtu.

Peníze, které máte zaplatit navíc, si napište na papír jako celkovou cifru. Mnohdy Vám toto číslo řekne vše o výhodnosti nebo nevýhodnosti půjčky.

Pokud si například chcete půjčit 100.000Kč a číslo, které jste si napsali na papír jako náklady na půjčku (to co přeplatíte) je třeba i vyšší než samotná půjčka v rozmezí 72 měsíců, je něco špatně a tato půjčka je velmi nevýhodná.

Půjčka Profi Credit CZ

 

Automobily za 1/3 cenyDražby aut

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *