Půjčka na směnku

Otázka:

Ještě jednou dobrý den,
mám na vás ještě takový osobní dotaz. Všude čtu, že půjčka na směnku je nejrizikovější úvěr. Dala jsem si tu práci a nastudovala něco o směnkách. Dočetla jsem se, že směnka neni tak riziková pokud je dobře sepsaná, k úvěrům by se měla vypisovat zajišťovací směnka tzv.Bianco-blanko směka a kt omu by mělo být vstavené směnečné prohlášeni, takzvaná dohoda o vyplňovacím směnečném právu, tato dohoda vymezuje za jakých podmínek je majitel směnky oprávněn blanko směnku vyplnit, u vlastní směnky by se musela směnka každý měsíc snižovat a vplňovat znova kvůli splacenému dluhu-měsíční splátce.
Mohl by jste mi říct svůj názor a jak je to v praxi, někde na internetu jsem četla u jedné společnosti která nabízí úvěr, že vystavují vlastní směnku, což je samozřejmě nesmysl, protože klient může část dluhu splatit a jelikož je směnka samostatný platební doklad, tak majitel směnky by mohl kdykoliv směnku prodat a výstavce by platil znova.
Chtěla jsem se jen informovat jaké s tím máte zkušenosti a jak to funguje u nás v praxi, je riziko si vzít úvěr na směnku nebo neni.
Jednou pani zprostředkovatelkou mi bylo žečeno, že lidé podepisují bianco směnky a, že oni jím žádnou dohodu k tomu nevystavuji.

Děkuji za odpověď


Odpověď:

Dobrý den,

co se týká půjček na směnku a veškeré inzerce na internetu, jsou to z 99% podvody. V podstatě to funguje přesně, jak píšete. Seriozní firmy nebo společnosti, které se zabývají vymáháním pohledávek, nikdy s klientem nesepíši směnku bez směnečného prohlášeni. U vlastní směnky se musí směnka každý měsíc snižovat a vyplňovat opakovaně, kvůli umořování dluhu, přesně tak jak píšete. Tak jak jsem uvedl na začátku, tak z 99% jsou všechny nabídky inzerované na internetu podvody. Pokud si chce klient vzít půjčku na směnku, měl by hlavně v první řadě dávat pozor na to, aby nezaplatil ani korunu poplatek před samotným obdržením peněz.

Zprostředkovatelé těchto „půjček“ Vás budou do poslední chvíle ujišťovat, že poplatky nevybírají, pak Vám sdělí, že máte půjčku schválenou, ale musíte zaplatit administrativní poplatek. Klient tento poplatek zaplatí, ale půjčku nikdy neuvidí, tak jako podvodného zprostředkovatele půjčky.
Závěrem můžu říct, že půjčka na směnku není rizikový obchod, ale musíte přesně dodržovat postupy určené u směnek vlastních.

Automobily za 1/3 cenyDražby aut

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *