Přehled o úvěrovém trhu

Sdružení SOLUS, jehož hlavním cílem je přispívat k prevenci předlužování klientů a snižovat potencionální finanční ztráty věřitelů, od letošního roku poskytuje České národní bance statistiky o počtu záznamů o nesplácených úvěrech poskytnutých nebankovními finančními institucemi ( splátkové, úvěrové a leasingové společnosti), evidovaných v Registru FO Sdružení SOLUS.

V současné době eviduje Registr FO přes 1,681 mil. záznamů o více než 918 tis. spotřebitelů, kteří mají nebo v posledních třech letech měli problémy se splácením svých smluvních závazků.

Statistiky poskytované sdružením SOLUS nám umožňují vyhodnocovat dynamiku nesplácených úvěrů v nebankovním sektoru. Vzhledem k tomu, že nebankovní úvěry představují významnou část všech úvěru obyvatelstvu poskytovaných v České republice, je sledování této dynamiky důležité zvláště v současném období nízké ekonomické aktivity“, komentoval situaci Prof. Jan Frait, náměstek ředitelky samostatného odboru ekonomického výzkumu a finanční stability ČNB.

SOLUS také ve spolupráci se Společností pro informační databáze pořádá cyklus seminářů „ Cesta k odpovědnému úvěrování v ČR“, které se zaměřují na aktuální témata. Na semináři v červnu letošního roku vystoupil i ing. Miroslav Singer, nynější guvernér ČNB.

Sdružení má aktuálně 30 členů z řad úvěrových a leasingových společností, bank, stavebních spořitelen, mobilních operátorů a jednoho poskytovatele energií a velkoobchodní řetězec.

Automobily za 1/3 cenyDražby aut

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *