Neplacení výživného a například dražba auta

456456465Často se množí případy, kdy bývalý manžel neplatí výživné na své nezletilé děti. Podle statistik žije v České republice kolem 400 tisíc dětí z rozvedených rodin. Z toho 40 % žije na hranici životního minima nebo chudoby, a to jen kvůli neplacení výživného ze strany jednoho z rodičů.

Jelikož se osamoceny rodič dostává do složité finanční situace (nemá na zaplacení školného, na stravu, oblečení pro děti…) podá na bývalého manžela návrh na exekuci na výživné.

Výška dlužného výživného se za několik měsíců nebo roků neplacení, pohybuje v desetitisících korunách. Soudní exekutor může dlužníkovi obstavit účet, strhnout mu část mzdy, prodat nemovitost nebo provést exekuci na majetek. Nejčastěji se zabavuje osobní majetek jako automobil nebo jiné movité věci (notebook, televize, dvd, lednice, pračka…).

Tyhle zabavené věci se následně ocitnou v dražbě. Mnoho lidí se mylně domnívá, že exekutoři jenom okrádají lidi. Není to pravda. Cílem exekutorů není okrádat lidi, ale umořit dluh, který vznikl například neplacením výživného na nezletilé děti. Pokud se do takého dražby zapojíte, můžete získat lukrativní majetek.

Osobní automobily se nejčastěji draží za 1/3 odhadní ceny, což je velice lákavá nabídka. Pokud takovýto automobil vydražíte, získáte nejen cenný majetek za nízkou cenu, ale z vydražených peněz se umoří dluh na výživném. Tedy vaše peníze (za které jste vydražili movitou věc) poputují k nezletilým dětem, kterým podle zákona patří.

I díky specializovanému webu Extrh.cz se do dražeb zapojují i lidé, kteří o dražbě movitých věcí vůbec ani netušili, že existují. Zúčastnit se dražby není nijak složité. Dražit může skutečně každý, kdo se prokáže platným dokladem totožnosti (občanský průkaz, pas, řidičský průkaz).

jak_drazit_zapojte_seDalším velkým omylem u lidí je pověra, že v dražbě se draží pouze starý, použitý movitý majetek, o který není žádný zájem. Omyl. V dražbě najdete spoustu nových, nepoužitých, originálně zabalených movitých věcí (spotřební elektronika, vybavení domácnosti a zahrady, oblečení…). Máte zájem o novou televizi za 1/3 odhadní ceny? Nebo potřebujete novou lednici, pračku nebo skříň? Nebo nové oblečení? Stačí se podívat na nabídku na Extrh.cz, kde najdete spoustu nových i použitých movitých věcí.

Web Extrh.cz díky svým dlouholetým zkušenostem nabízí všem členům webu i poradenství a technickou podporu.

Automobily za 1/3 cenyDražby aut

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *